Systemy KNX

Ponad 20 lat na rynku

Obecnie Inteligentny Dom EIB KNX jest najbardziej popularnym systemem automatyki domowej w Europie. Ten system istnieje na rynku od prawie dwudziestu lat. Standard EIB KNX zrzesza ponad stu producentów (Merten, Berker, ABB, Gira,…), dziesiątki milionów sprzedanych urządzeń EIB KNX.

Według oficjalnych danych ten system znalazł zastosowanie w ponad stu tysiącach obiektów. Dosłownie co chwilę, któryś z producentów wprowadza do sprzedaży nowe urządzenia EIB KNX. Popularność tego systemu ciągle rośnie. Ze względu na szeroką gamę urządzeń EIB KNX, ten system pozwala na najbardziej złożone realizacje.

Poznaj system EIB/KNX

System xComfort

Nowoczesny bezprzewodowy system inteligentnego domu

xComfort to bezprzewodowy system sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem i innymi urządzeniami elektrycznymi. Świetnie się nadaje zarówno do nowych mieszkań, jak też wykończonych i zamieszkałych, ponieważ montaż systemu nie wymaga modyfikacji instalacji elektrycznej, co sprawia, że budowa lub rozbudowa systemu nie wiąże się z koniecznością kolejnych remontów i dodatkowymi kablami. Komunikacja pomiędzy elementami odbywa się drogą radiową, eliminując potrzebę montowania specjalnego przewodu magistralnego,            w przeciwieństwie do innych rozwiązań inteligentnych instalacji. Elementy systemu charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Szeroka paleta barw jest gwarancją dopasowania kolorystyki do każdego wnętrza.

Poznaj system Xcomfort

System Loxone

Łatwość sterowania, inteligentna automatyka

Loxone jest jednym z najbardziej innowacyjnych, multimedialnych i elastycznych systemów inteligentnego domu. Jest to system jednego producenta, ale oferuje bardzo szeroką funkcjonalność. Mnogość bramek do integracji z różnymi systemami (DMX, Modbus, KNX, EnOcean, 1-wire i wiele innych) daje systemowi Loxone nieograniczone możliwości.

Pomimo bardzo rozbudowanej funkcjonalności obsługa systemu Loxone jest dziecinnie prosta. Dzięki obsłudze systemu KNX Loxone często jest wykorzystywane jako moduł logiczny z interfejsem graficznym do systemu KNX.

Poznaj system Loxone

Systemy Dali

Inteligentne sterowanie oświetleniem

DALI (ang. Digital Addressable Lighting Interface) – cyfrowy system sterowania oświetleniem umożliwiający sterowanie pojedynczymi oprawami oświetleniowymi poprzez zastosowanie urządzeń peryferyjnych lub komputera za pomocą dodatkowego przewodu dwużyłowego.

Najpopularniejszymi systemami zarządzania budynkiem pracującymi po protokole DALI są Helvar oraz Dynalite Philipsa.

Inne systemy takie jak KNX, Loxone i xComfort współpracują z systemami DALI.

Poznaj systemy Dali